Bryrup Camping

Bryrup Camping har åbent helt til søndag 18. oktober 2026.

Børn gratis · Op til 25 % rabat · Aktiviteter inkluderet

Aktiv efterårsferie på Bryrup Camping

Børn gratis · Op til 25 % rabat · Aktiviteter inkluderet

Tag familien med på en efterårsferie fyldt med oplevelser, natur og tid sammen.

Når I booker camping eller hytte på Bryrup Camping i efterårsferien, bor børnene gratis, I kan få op til 25 % rabat på opholdet, og med vores Aktiv Efterårsferie-pakke får I samtidig en række aktiviteter med i opholdet.

 
MTB Bryrup
Minigolf by Night i efterårsferien på Bryrup Camping
Camping i efterårsferien med børn på Bryrup Camping

Aktiviteter inkluderet i pakken

  • Gratis minigolf
  • Gratis leje af mountainbikes
  • Gratis leje af kano og kajak
  • Gratis leje af padelbane hver dag mellem kl. 10 og 14
  • Gratis leje af tennisbaner hver dag mellem kl. 10 og 14
  • Børn bor gratis

Mere ferie for pengene

Efterårsferien behøver ikke kun være indendørs hygge. Hos Bryrup Camping kan I komme ud i naturen, være aktive sammen og prøve forskellige aktiviteter – uden at skulle betale ekstra for dem.

Tag på MTB-tur gennem skoven, kom ud på søen i kano eller kajak, udfordr familien i minigolf eller tag en kamp på padel- eller tennisbanen.

I bestemmer selv tempoet. Fyld dagene med aktiviteter, eller kombiner oplevelserne med afslapning og hyggelige efterårsdage på campingpladsen.

Midt i Søhøjlandets natur

Bryrup Camping ligger midt i noget af Danmarks smukkeste natur med skove, søer og oplevelser lige uden for døren.

Her får I en efterårsferie, hvor der er plads til både aktivitet, hygge og tid sammen som familie.

Camping eller hytte – I vælger selv

Aktiv Efterårsferie kan bookes både med campingplads og hytte, så I kan vælge den ferieform, der passer bedst til familien.

Børn bor gratis, I kan få op til 25 % rabat på opholdet, og aktiviteterne er inkluderet i pakken.

Klar til en aktiv efterårsferie?

Halloween-(u)hygge, når mørket falder på

Efterårsferien må gerne være lidt uhyggelig. Men hos os skal den først og fremmest være hyggelig.

Når dagen bliver kortere, tænder vi lysene og bruger mørket som en del af oplevelsen.

Glæd jer blandt andet til:

🎃 Græskarudskæring
Lav jeres eget uhyggelige, fjollede eller helt fantastiske græskar.

🔦 Halloween-natløb
Når mørket falder på, venter en anderledes oplevelse på campingpladsen.

Minigolf by Night
Prøv vores minigolfbane, når mørket og lysene ændrer hele oplevelsen.

🍬 Trick or Treat
Find udklædningen frem og gå på jagt efter søde sager mellem campingvognene.

🔥 Bål & varm kakao
Efterårsferie skal også være røde kinder, varme hænder og tid til bare at hygge.

👻 Udklædning og Halloween-stemning
Tag gerne familiens bedste – eller værste – Halloweenkostumer med.

En efterårsferie børnene faktisk glæder sig til

Det kan være svært at finde på noget i efterårsferien, som både børn og voksne synes er sjovt.

Her får I ikke et stramt ferieprogram, der skal følges fra morgen til aften.

I får en base midt i naturen med tid til familien – og samtidig nok Halloween, aktiviteter og små oplevelser til, at børnene allerede har noget at glæde sig til, inden I kommer.

Efterårsskov. Græskar. Mørke. Bål. Kakao. Minigolf. Trick or Treat.

Det er efterårsferie på Bryrup Camping.

Klar til efterårsferie?

Tag campingvognen med og lad børnene bo gratis – eller book en hytte og spar op til 25 %.

Swipe for flere billeder →

Hvilke campingpladser har åbent i efterårsferien?

Bryrup Camping i Midtjylland har åbent hele efterårsferien og frem til 18. oktober 2026. Vi ligger midt mellem søer, skove og nogle af Søhøjlandets bedste vandre- og cykelruter.

Har Bryrup Camping åbent i oktober?

Ja. Bryrup Camping har åbent helt til 18. oktober 2026, så du kan nyde camping, hytteferie og autocamperophold midt i det smukke efterår i Søhøjlandet.

Kan man campere på Bryrup Camping i efterårsferien?

Ja. Du kan booke både campingplads, autocamperplads og forskellige udlejningsenheder. I efterårsferien har vi desuden aktiviteter for både børn og voksne.

Er der aktiviteter for børn i efterårsferien?

Ja. I efterårsferien arrangerer vi blandt andet halloweenaktiviteter, græskarudskæring, natløb, Minigolf by Night, kreativt værksted og Trick or Treat. Det aktuelle aktivitetsprogram kan ses i vores gæsteapp.